Gdzie najlepiej pojechać na wakacje z dziećmi?

To pytanie często zadają sobie rodzice planujący wspólny rodzinny pobyt. Ich decyzja zależy na pewno od budżetu i wieku dzieci. W zasadzie można jechać w dowolnym kierunku, ale nie każde miejsce będzie się nadawać ze względu na rodzaj zakwaterowania.

Wakacje w dobie pandemii.

Ostatnie wydarzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że rozsądnym wyjściem jest spędzenie wakacji w Polsce. Urlop z dziećmi raczej nie będzie przypominał urlopu we dwoje. Będziecie musieli skupić się głównie na dzieciach, stąd dyskoteki lub górskie szlaki nie będą wchodziły w grę.

Kemping.

To dobra możliwość spędzenia urlopu nie tylko dla zamożnych. Wynika to z faktu dużej ilości odmian kempingów. W skromniejszej wersji każdy śpi we własnym namiocie, a w wersji dla zamożniejszych ma się do dyspozycji domki kempingowe, a nawet baseny i restauracje.

Niektórzy mogą spędzić wakacje z dziećmi w kamperze . Własny samochód daje poczucie wolności i możliwość noclegu w dowolnym miejscu i porze.

Agroturystyka.

Wiejskie gospodarstwo jest ciekawą możliwością poznania wsi i mieszkających na niej zwierząt. Podwórka na wsi często tętnią życiem. Znajdują się na nich kury, kaczki, koty i inne zwierzęta. Pamiętaj, że taki wyjazd będzie właściwy dla nieco większych dzieci, ponieważ mniejsze dzieci trzeba będzie mieć ciągle na oku.

Pensjonat.

Taki rodzaj wakacji może być kosztowny, jednak warto w niego zainwestować, chcąc uchronić się przed kaprysami pogody. W pensjonatach organizowane są zajęcia dla dzieci przez profesjonalnych animatorów. Rodzice mogą nawiązać kontakty z innymi rodzicami i dzielić się doświadczeniem z dziedziny opieki nad dziećmi.

Obóz niedaleko domu.

To jedna z najtańszych, sprawdzonych i wygodnych opcji, bez większego ryzyka przykrych niespodzianek. Wyjeżdżając przykładowo na pobliską działkę, nie musisz pakować ogromu rzeczy. Potrzebne przedmioty możesz dowieźć z mieszkania.

Urlop u dziadków na wsi.

Wyprawa do rodziny na wieś będzie dobrym wyjściem dla rodziców nie mających zbyt dużych funduszy. Zaletą tego rozwiązania będzie więcej tzw. czasu dla siebie, gdyż dzieci będzie można zostawić pod opieką dziadków. Warto umówić się tak z rodzicami, by dzieci miały zapewniony dostęp do atrakcji i nie nudziły się. Nie padajcie również na siłę, bo dziadkowie pomyślą, że chcecie im tylko podrzucić dziecko do opieki.

Gdzie wybrać się z małym alergikiem?

W takim przypadku wybierz się w miejsce ze zdrową wodą i czystym powietrzem. Dobrym pomysłem będzie spędzenie urlopu w małej miejscowości lub nad morzem. Jeśli jednak wolisz góry, to zdecyduj się na te mniejsze, jak na przykład Bieszczady lub Pieniny. Na pewno powinieneś zrezygnować z tropików w trosce o zdrowie skóry dziecka.

Autor

  • Jest pisarzem, jego utwory płyną z serca i duszy. Zajmuje się także amatorskim reportażem. Na swojej stronie pragnie przekazać swoim czytelnikom praktyczne porady na różne tematy.

2 komentarze

  1. Wszędzie dobrze, ale… na działce najlepiej, szczególnie w domku letniskowym. Nie mamy zbyt wielu pieniędzy, więc wyjazd na działeczkę był super pomysłem. Spędziliśmy tam dwa dni i wróciliśmy pełni energii i sił.

Dodaj komentarz