Materace do spania – na co zwrócić uwagę ? ART-KLON materace Rzeszów.

Artklon Rzeszów

Wybierając idealny materac do spania, stoimy przed nie lada wyzwaniem. Na rynku znajdziemy szeroki asortyment modeli, w tym materace sprężynowe, kieszeniowe, wielokieszeniowe, piankowe, termoelastyczne, lateksowe, chłodzące, hybrydowe czy medyczne. Wiele z nich zawiera innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają potrzebom osób z różnymi preferencjami. To, jaki materac będzie najlepszy, zależy od wielu czynników; to, czego szukamy, powinno być idealnie dopasowane do naszego ciała oraz stylu snu. W moim artykule zdradzę Wam 10 najlepszych porad, które pomogą wybrać ów kluczowy element naszej sypialni.

Zastanawiając się, jaki materac do sypialni spełni nasze oczekiwania, ważne jest, aby uwzględnić kilka kluczowych aspektów. Jaki jest najlepszy materac dla par, a jaki dla osób borykających się z problemami kręgosłupa? W jaki materac piankowy, lateksowy czy materace kieszeniowe warto zainwestować? W dalszej części artykułu przyjrzymy się różnym stopniom twardości materaca, ich wpływowi na zdrowie kręgosłupa oraz roli, jaką pełnią stelaże i pokrowce. Zapewniam, że po przeczytaniu tego artykułu, wybór odpowiedniego materaca do spania stanie się znacznie prostszy.

Jakiego konkretnie materaca szukasz ? Podpowiada producent materacy z Rzeszowa firma ART-KLON.

Producent materacy RzeszówDecydując, jaki materac do spania wybrać, nie można pominąć kwestii takich jak waga ciała, ulubiona pozycja do spania oraz indywidualne preferencje. Dla osób o wadze poniżej 60 kg polecane są materace od miękkich po średnio twarde, natomiast osoby ważące między 60 a 100 kg powinny zwrócić uwagę na materace o średniej twardości lub twardych.

 • Stopień twardości materaca mierzy się odpornością na nacisk, gdzie H1 jest bardzo miękki, a H5 bardzo twardy.
 • Jaki najlepszy materac wybrać, zależne jest od rodzaju materiału: materace sprężynowe (Bonnell i kieszeniowe), lateksowe czy piankowe – każdy z nich posiada unikalne właściwości.Jeśli zależy Ci na dobrym wsparciu w chłodniejszym klimacie, jaki materac do sypialni wybrać? Twardy materac będzie lepszym wyborem. Z kolei w cieplejszych warunkach lepsze mogą okazać się materace miękkie.
 • Pamiętaj, aby uwzględnić długość gwarancji oraz politykę zwrotów – im dłuższe, tym większy komfort psychiczny.
 • Przed podjęciem decyzji wypróbuj materac, odwiedzając sklep stacjonarny lub testując okres próbny, który oferują niektórzy sprzedawcy internetowi.Jakość podstawy lub stelaża to inwestycja w długowieczność materaca, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza i wsparcie.
 • Przy wyborze należy także zwrócić uwagę na odpowiednie wymiary – dla dwóch osób sugeruje się materac o szerokości co najmniej 160 cm.
 • Ze względu na wagę, ciężsi użytkownicy powinni wybierać materace twardsze.
 • Różne pozycje podczas snu wymagają różnego wsparcia; osoby śpiące na boku potrzebują materaców miękkich, śpiący na plecach średnio twarde, a śpiący na brzuchu twarde.Kwestie specjalne, takie jak właściwości chłodzące dla osób mających tendencję do przegrzewania się w nocy lub materiały antyalergiczne dla alergików, także mają znaczenie przy wyborze materaca do naszej sypialni.
 • Dbaj o materac, przestrzegając instrukcji producenta, korzystając z ochraniacza, regularnie go obracając i unikając przeciążenia.

Przyjedź do nas a pomożemy Ci dobrać najlepszy materac. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę materace na wymiar Rzeszów i pojawi się adres naszej firmy.

Wpływ materaca i łóżka na zdrowie kręgosłupa

Producent łóżek RzeszówWybór odpowiedniego materaca i łóżka do spania ma kluczowe znaczenie dla zdrowia naszego kręgosłupa. Zadaniem materaca jest wspieranie naturalnej krzywizny kręgosłupa w trakcie snu, co pomaga unikać bólu pleców oraz problemów z kręgosłupem. Ważne jest, aby materace kieszeniowe, materac lateksowy czy materac piankowy, które rozważamy, były odpowiednio dobrane do naszej wagi ciała. Osoby cięższe powinny skłaniać się ku materacom o większej twardości, co zapewni lepszą stabilizację i wsparcie.

 • Wybór Twardości Materaca:
  • Osoby z bólem pleców często znajdują ulgę, wybierając materac o średnim stopniu twardości, który oferuje złote środki pomiędzy wsparciem a ulgą w nacisku.
  • Materace ortopedyczne, znane także jako rehabilitacyjne lub medyczne, z wyjątkowym punktowym elastycznością i zróżnicowaną twardością, są dostosowane do struktury anatomicznej ciała, co czyni je idealnym wyborem dla osób z problemami kręgosłupa.Jakość użytych materiałów przekłada się na ogólną jakość materaca, gwarantując długoterminowe wsparcie i komfort. Zaleca się przetestowanie materaca, kładąc się na nim w różnych pozycjach, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla indywidualnych potrzeb. Ważne, aby pamiętać, że dbanie o zdrowy styl życia, w tym regularne ćwiczenia i prawidłowa postawa ciała, jest równie istotne dla zdrowia naszego kręgosłupa. Jaki najlepszy materac wybrać? To zależy od wielu czynników, takich jak waga ciała, wzrost oraz preferencje osobiste.
 • Podtrzymywanie Zdrowego Stylu Życia:
  • Regularna wymiana i utrzymanie materaca zapewniają jego długotrwałe wsparcie i komfort.
  • Podczas pracy przy biurku ważne jest stosowanie właściwej ergonomii, w tym regulacji wysokości monitora, bliskości klawiatury oraz myszy, a także korzystanie z krzesła z regulowaną wysokością i oparciem dla zapewnienia zdrowej postawy.Pamiętając o tych zasadach, wybór materaca do sypialni nie będzie tylko decyzją podjętą na podstawie aktualnych trendów czy promocji. Jaki jest najlepszy materac dla Ciebie, zależy od kompleksowej oceny tych wszystkich aspektów. Dobrze dobrany materac do spania to inwestycja w jakość snu i zdrowie na lata.
 • Jeśli mieszkasz na terenie Rzeszowa lub okolic zapraszamy do nas: firma ART-KLON Rzeszów – łóżka, materace i inne meble w najkorzystniejszych cenach !

Stelaże pod materac – jaka jest ich rola ?

Zrozumienie roli, jaką odgrywają stelaże pod materac, jest kluczowe dla każdego, kto szuka odpowiedzi na pytanie jaki materac do spania wybrać. Stelaże spełniają kilka fundamentalnych funkcji, które znacznie wpływają na komfort użytkowania materaca, jego higienę oraz trwałość. Dzięki nim materac zyskuje stabilne wsparcie, co jest kluczowe nie tylko dla naszego komfortu, ale i zdrowia.

 • Poprawna cyrkulacja powietrza: Jedną z największych zalet stosowania stelaża jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji materaca. Działa to dwukierunkowo – z jednej strony, przeciwdziała to powstawaniu roztoczy, bakterii i pleśni, które mogą być nie tylko źródłem nieprzyjemnych zapachów, ale także różnych alergii. Z drugiej, wspomaga efektywne odprowadzanie wilgoci, co jest istotne dla osób, które nocą nadmiernie się pocą. Dzięki stelażom materac może „oddychać”, co znacząco przekłada się na jego świeżość i higienę.
 • Zapewnienie amortyzacji: Stelaże są również nieocenione, gdy mowa o amortyzacji. Pozwalają one na delikatne dostosowanie się materaca do naszego ciała, co przekłada się na większy komfort. Dobrej jakości stelaż potrafi reagować na obciążenie, równomiernie je rozkładając i tym samym umożliwia pełne wykorzystanie właściwości materaca kieszeniowego, materaca lateksowego czy piankowego. Materac do spania wsparty na odpowiednio dopasowanym stelażu to podstawa zdrowego i komfortowego snu.
 • Rodzaje i funkcje stelaży:
  • Podstawowe, które oferują solidne wsparcie i adekwatną wentylację.
  • Zaawansowane, wyposażone w różne opcje regulacji, pozwalające na dostosowanie materaca do indywidualnych potrzeb użytkownika, co jest szczególnie przydatne dla osób z problemami zdrowotnymi lub tych, którzy szukają niestandardowych ustawień materaca dla zwiększenia komfortu snu.Jaki najlepszy materac wybierzemy, dużo zależy od stelaża, który wybierzemy. Zastosowanie takich modeli jak Stelaż DuoFlex NV, dostosowuje się do każdego typu materaca, tworząc strefy wsparcia dla ciała i promują zdrową pozycję podczas snu. Dla poszukujących wyjątkowej regulacji i wentylacji, Stelaż Flex Premium 2000 od Tempur stanowi doskonałą opcję. Warto pamiętać, że jaki jest najlepszy materac dla nas, może nieco się różnić w zależności od stelaża, jaki do niego wybierzemy. Gwarancja zdrowego snu zaczyna się nie tylko od wyboru materaca, ale też od znalezienia odpowiedniego stelaża, który w pełni wykorzysta potencjał wybranego materaca do spania.

Autor

 • Jest pisarzem, jego utwory płyną z serca i duszy. Zajmuje się także amatorskim reportażem. Na swojej stronie pragnie przekazać swoim czytelnikom praktyczne porady na różne tematy.